כיצד למצוא השקעות נדלן אטרקטיביות בחו”ל?

פורסם ב: blog | 0

לכל אלו מאיתנו המבקשים להשקיע בנדל”ן, וודאי כבר נודע לכם כי קיים מחסור באפשרויות השקעה כדאיות בשוק המקומי. לכן, השקעות נדל”ן בחו”ל מסתמנות כיום כאופציות מבוקשות וכדאיות.

הפרמטרים הכלכליים עליהם מבוססת כדאיות ההשקעה הנם:

1)    מגוון של הזדמנויות לאיתור של השקעות עם תשואה גבוהה והשקעות מניבות.

2)    יתרונות במיסוי הנדל”ן בחו”ל.

3)    אפשרות לפזר את ההשקעות במוקדים שונים.

4)    הזדמנויות להשקיע לטווח ארוך.

5)    אפשרויות של מימון מטעם בנקים מקומיים המצויים בחו”ל.

עם קיומן של הסיבות לכדאיותן של השקעות נדלן בחו”ל, חשוב להערך נכון, משום שהשקעות אלו הן מורכבות יותר בהשוואה להשקעות הנדל”ן בארץ, בעיקר בגלל המרחק הגיאוגרפי ובשל חוסר היכרות עם שוקי הנדל”ן הזרים.

היערכות לצורך השקעות נדלן בחו”ל

בבואכם להערך לקראת השקעות נדלן בחו”ל, חשוב לבדוק את המשתנים הבאים:

1)    עריכה של סקר שוק ברמה של המיקרו והמקרו.

2)    בדיקת היסטוריית הנדל”ן של האזור.

3)    בדיקה של אפשרויות מימון וקבלת הלוואה במדינה הספציפית.

4)    בדיקת האמצעים לשיווקו של הנכס.

5)    בדיקה של מספר נכסים בטרם בוחרים באחד (רצוי לנסוע אל המקום בו מצוי הנכס על מנת להתרשם ממנו באופן אישי, ולא להסתמך על תמונות/ מידע מאנשים אחרים בלבד).

6)    בחינת מכלול ההוצאות הנכללות בהשקעה (הוצאות רישום, היטלי הרשות המקומית, שכר הטרחה לבעלי מקצוע- עו”ד, שמאי ורו”ח, מסים, הגדרה משפטית של הנכס וכד’).

באמצעות שימוש בשרותיה של חברה מקצועית, איתור הנכסים הכדאיים ובדיקתם הינו פשוט יותר כאשר משתמשים בשרותיה של חברה מקצועית, כפי שתוכלו להתרשם כאן. קיימת חשיבות רבה בבחירת חברה מומלצת ואיכותית, אשר פועלת באזור המבוקש להשקעה באופן מוצלח ונרחב.

היבטי מיסוי של השקעות נדלן בחו”ל

שיטות וגובה מיסוי הנדל”ן בחו”ל שונים בכל מדינה. בזמן תכנון השקעות נדל”ן חשוב מאד להתייעץ עם רו”ח או עו”ד המכירים היטב את חוקי המיסוי באותה מדינה ולבדוק אם אכן הנכס יפיק תשואה מרבית ומהן אפשרויות השימוש העתידיות בנכס (מכירה/ירושה).

היבטי משפט וחוק ברכישת נדל”ן בחו”ל

בטרם רכישת נכס בחו”ל קיימת חשיבות רבה בהבנת היבטיה המשפטיים של עסקת הרכישה כגון:

1)    האם כדאי לרכוש את הנכס ישירות ולרשום אותו ע”ש המשקיע, או לפתוח חברה עבור אותו הנכס.

2)    מהו ההיבט המשפטי באותה מדינה לגבי קבוצות ההשקעה? באיזה מבנה שותפות מדובר? האם קיימות השלכות משפטיות שונות עבור נכס או מספר נכסים? באיזה כיוון נוטים החוקים המקומיים לתמוך – של בעל הנכס או של הדיירים?

ולסיום- טיפ : השקעות הנדל”ן בארה”ב- מדוע הן כדאיות?

ארה”ב הפכה ליעד השקעות מועדף ונדיר בשוק העולמי משום שניתן למצוא בה השקעות נדל”ן במחירים נמוכים מאד, הנמצאים במגמה של עלייה. לכן קיים בה פוטנציאל תשואות גבוהות לשנים הקרובות.

השאר תגובה